VVJ Talvimestaruus 23.03.2014
- Kisat järjestetään Sigman tiloissa
- Kisojen vastuuhenkilönä toimii Wolf (VRL-06256)
- Kilpailut ovat avoinna kaikille
- Tulokset tulevat aikanaan osallistujien päälle
- Kyseessä on VVJ Talvimestaruuden 2014 1. osakilpailu. Tämä osakilpailu sisältää koulukokeen.
Ilmoittautuminen
- Ilmoittautumiset lähetetään osoitteeseen kisaposti@sudenmaa.net otsikolla VVJ Talvimestaruus 2014. Näin osallistut kaikkiin osakilpailuihin sekä finaaliin, vain yhteen osakilpailuun ei voi osallistua.
- Viimeinen ilmoittautumispäivä on 20.03.2014
- Kilpailupäivä on 23.03.2014
- Ilmoittautumiset tulee lähettää alla olevassa muodossa. Väärässä muodossa osallistuneet hylätään. HUOM! Ei tageja!
Yksilöluokat:
Luokka (rv)
Ajaja (VRL-00000) - Hevosen nimi VH00-000-0000
Pariluokat:
Luokka (rv)
Ajaja (VRL-00000) - Hevosen nimi VH00-000-0000 && Hevosen nimi VH00-000-0000
Säännöt
- Ratsastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-numero on vaapaehtoinen
- Luokkiin otetaan korkeintaan 50 osallistujaa
- Samalta ratsastajalta max. 1 valjakko per luokka
- Sama hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan
- Tulokset arvotaan osakilpailuissa lyhyellä arvonnalla, finaalissa pisteet lasketaan yhteen, lue lisää täältä
- 1. osakilpailu, 2. osakilpailu, 3. osakilpailu, finaali
Luokat
1. noviisi koulukoe yksilöille 28/50 TT
2. vaativa koulukoe yksilöille 19/50 TT
3. vaikea koulukoe yksilöille 16/50 TT
4. noviisi koulukoe parivaljakoille 23/50 TT
5. vaativa koulukoe parivaljakoille 18/50 TT
6. vaikea koulukoe parivaljakoille 11/50 TT
Tulokset
1. noviisi koulukoe yksilöille 28/50 TT
1. Wolf (VRL-06256) - Aderyn wyn Blodwen VH12-024-0224
2. wishmaster (VRL-02889) - Mimilia VH13-018-1409
3. Ricky (VRL-10328) - Päivärinteen Mikki VH11-017-0773
4. rebely (VRL-09009) - Scarlet REB VH13-017-0361
5. Tahvonautti (VRL-07572) - Revanche De Duan VH13-262-0002
6. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Nash VH14-046-0011
7. Meiju K. (VRL-12530) - Shoshanna Krypton VH13-066-0025
8. Adel (VRL-13486) - Cuzmina VH14-028-0041
9. Omppu (VRL-12675) - Metsäpirtin Stopple VH13-024-0026
10. Saila (VRL-05775) - Benjamin
11. Cin. (VRL-01441) - Kornblomst e Trollkvinne VH11-053-0107
12. Heidi N (VRL-01725) - Ceana NU VH13-046-0146
13. suba (VRL-12468) - Roudan Sander VH13-053-0035
14. Miivi (VRL-13320) - Pannukakku
15. Soneü (VRL-09386) - Madeleine O'Grove VH13-046-0129
16. dumi (VRL-00218) - Fawziyya
17. Rea (VRL-10658) - Breandan Aleesha
18. Kama (VRL-01994) - Kraken VH13-040-0312
19. Meeri N. (VRL-02160) - Hook Eleanora VH13-028-0086
20. Chao (VRL-02415) - Droplaug VH13-053-0185
21. Petri (VRL-09141) - Fenneke
22. Milja (VRL-00692) - Fiktion Tähtisade VH13-018-1338
23. Elisa (VRL-06066) - Pencalow Paderau
24. Cannabia (VRL-00033) - Llygedyn Adameg VH13-026-0192
25. felissa (VRL-04000) - Tuiskulan Brayan VH14-046-0010
26. honeythief (VRL-08852) - Anni-Frid VH13-053-0152
27. Emma P. (VRL-01062) - Kevätrinteen Velhotar VH14-018-0285
28. HM (VRL-00096) - Badmir HV
2. vaativa koulukoe yksilöille 19/50 TT
1. Pöpi (VRL-10625) - Grand Illusionist
2. Soneü (VRL-09386) - Fake Eloise
3. felissa (VRL-04000) - Hallon Amór VH01-025-7545
4. Tahvonautti (VRL-07572) - Hadiya Bassam ox VH14-003-0004
5. wishmaster (VRL-02889) - Glückspiel
6. Saila (VRL-05775) - Elm Aigor
7. Ricky (VRL-10328) - Kuvakessu
8. Cin. (VRL-01441) - Knute
9. Wolf (VRL-06256) - Cochwydd Dawn VH12-025-0048
10. suba (VRL-12468) - GL Paranoid
11. Milja (VRL-00692) - Fiktion Kamomilla VH13-018-0894
12. Emma P. (VRL-01062) - Kevätrinteen Vilteri VH13-018-1072
13. Chao (VRL-02415) - Alhildr Picar VH13-053-0183
14. Tuire N. (VRL-00345) - Aindréas VH12-046-0029
15. honeythief (VRL-08852) - Brynhild Gleidr VH13-053-0120
16. Meiju K. (VRL-12530) - Alegre's Autumn Hill VH14-029-0120
17. Petri (VRL-09141) - Monster des Meeres
18. Cannabia (VRL-00033) - Koistilan Helmetär VH14-018-0219
19. rebely (VRL-09009) - Vaapukan Ulrika
3. vaikea koulukoe yksilöille 16/50 TT
1. Cannabia (VRL-00033) - Pirunkorven Aulis VH14-018-0030
2. rebely (VRL-09009) - Xanthine VH13-046-0078
3. honeythief (VRL-08852) - Sandvika VH13-053-0073
4. Milja (VRL-00692) - Riiviöiden Turkanen VH11-018-1387
5. Tuire N. (VRL-00345) - Rórdán Casey VH12-046-0023
6. Wolf (VRL-06256) - Waldfric v.d. Duren
7. Meiju K. (VRL-12530) - Amorosa van de Geer VH06-099-5420
8. Chao (VRL-02415) - Castiel van Holmes
9. Petri (VRL-09141) - Beinvenido
10. felissa (VRL-04000) - Delicate Warden VH13-031-0450
11. Cin. (VRL-01441) - Liten Jente VH13-053-0002
12. Ljusia (VRL-02751) - Doublecode F VH13-031-0482
13. Tahvonautti (VRL-07572) - Solnedgang VH12-053-0071
14. wishmaster (VRL-02889) - Devilish Rotfuchs VH14-044-0053
15. Rea (VRL-10658) - Áedán REA
16. suba (VRL-12468) - Päivärinteen Jokeri
4. noviisi koulukoe parivaljakoille 23/50 TT
1. Cin. (VRL-01441) - Eir av Rågkross VH12-053-0082 && Eydís av Rågkross VH13-053-0085
2. honeythief (VRL-08852) - Brynhild Ivar VH13-053-0154 && Tollak EC VH11-053-0014
3. wishmaster (VRL-02889) - Trischa VH14-144-0001 && Helga VH14-144-0002
4. Jade (VRL-01403) - Khimaira VH00-040-5641 && Khimaira Jr. VH03-040-4433
5. Soarin (VRL-10086) - Svendborg Myrna && Toftum Åshild
6. Wolf (VRL-06256) - Rhowynn LAC && Mihan Merrion VH12-024-0225
7. Ricky (VRL-10328) - Riiviöiden Tyrni VH13-018-0588 && Aaveen Kyynelvirta
8. Omppu (VRL-12675) - Metsäpirtin Forrest VH13-024-0118 && Metsäpirtin Kummitus VH13-024-0089
9. Petri (VRL-09141) - Mocha Locha && Mendicant
10. Chao (VRL-02415) - Monsoon Blues Dei VH05-017-1432 && Coco Jamboo Crow
11. Cannabia (VRL-00033) - Marquis v. Moons VH12-017-0598 && Wyat Raclaw VH13-017-0546
12. felissa (VRL-04000) - Frozen Gold Rico VH13-177-0037 && Rainmaker Frozen Chelsea VH13-177-0001
13. HM (VRL-00096) - Ramya Goliath && Grannus RH
14. rebely (VRL-09009) - Rhown Elwyn && Cythemeron VH13-024-0175
15. Mitchie (VRL-01975) - J'Indica VH03-024-6830 && Marchog Dewr VH14-022-0013
16. Atia (VRL-12942) - Legend Native && Tommy
17. Emma P. (VRL-01062) - Anfarwol Siriol Dianc VH13-026-0173 && Llygedyn Eres Cymreiges VH13-026-0175
18. dumi (VRL-00218) - Faith Will Move Mountains && From Sea to Shining Sea
19. Milja (VRL-00692) - Fiktion Lispetti VH13-018-1339 && Fiktion Saaga VH13-018-1342
20. suba (VRL-12468) - Idunn Siv VH13-053-0080 && Tiilikan Rulf
21. Tuire N. (VRL-00345) - Walwyn Darrell VH12-046-0028 && Declan Maxw VH12-046-0038
22. Soneü (VRL-09386) - Conqueror an Domhain VH13-046-0132 && Breandan Daphne VH13-046-0135
23. Adel (VRL-13486) - Du Mitt Allt VH14-017-0101 & Beroende av Dig VH14-017-0102
5. vaativa koulukoe parivaljakoille 18/50 TT
1. felissa (VRL-04000) - Dyantha's Kiara VH13-046-0095 && Delicate Brianna VH13-046-0164
2. Meeri N. (VRL-02160) - Sonetin Belinda VH11-017-0198 && Glowmoor Avalon VH11-017-0727
3. Ricky (VRL-10328) - Viehättävän Ruhtinas VH12-018-0603 && Arokari TK VH13-018-1222
4. suba (VRL-12468) - Breandan Séaghdha VH13-046-0016 && Breandan Edric VH13-046-0017
5. Wolf (VRL-06256) - Khosrau v.d. Duren VH12-040-0092 && Turerth v.d. Duren VH12-040-0093
6. honeythief (VRL-08852) - Brynhild Gleidr VH13-053-0120 && Snøfnugg VH13-053-0191
7. HM (VRL-00096) - Basriye BE && VF Smaragd
8. Petri (VRL-09141) - Chernyy Spiker && Nishchiy
9. wishmaster (VRL-02889) - Baronessa VH13-080-0019 && Aurika Electra VH13-119-0008
10. Tuire N. (VRL-00345) - Walwyn Darrell VH12-046-0028 && Declan Maxw VH12-046-0038
11. Cannabia (VRL-00033) - Hetken Rahapeli VH13-018-1268 && Koston Kronikka VH13-018-1372
12. Soneü (VRL-09386) - Fake Flavius && Fake Cadogan
13. Tuulia T.(VRL-00084) - FS Uniikki VH06-018-5427 && ILO Katrilli VH14-018-0242
14. Milja (VRL-00692) - Fiktion Silke VH12-018-0404 && Fiktion Silvia VH13-018-0615
15. Cin. (VRL-01441) - Sandholms Embla && Borghild av Rågkross VH13-053-0086
16. Chao (VRL-02415) - Troløs VH03-053-5157 && Eir Picar VH13-053-0184
17. Jade (VRL-01403) - Domina VH03-040-4467 && Khimaira V VH13-040-0225
18. rebely (VRL-09009) - Helmen Myrskyherra VH06-018-9598 && Myrmelin Miikka
6. vaikea koulukoe parivaljakoille 11/50 TT
1. Tuire N. (VRL-00345) - Ninian Sinéad VH12-046-0032 && Ninian Nuala VH12-046-0033
2. Cannabia (VRL-00033) - Pirunkorven Iltatähti VH13-018-1326 && Pirunkorven Kaneli VH13-018-1318
3. Wolf (VRL-06256) - Duren Cailan && Nicolet Ion
4. HM (VRL-00096) - Cosima RH && Ramya Abel
5. Meeri N. (VRL-02160) - Snilli Harlekin VH11-017-0568 && Queen B Dei VH13-017-0332
6. Petri (VRL-09141) - Daggers Point && Candy With Mr.
7. honeythief (VRL-08852) - Hammerfest VH13-053-0068 && Høstfarger VH13-053-0069
8. rebely (VRL-09009) - Eleanor REB VH13-085-0016 && Quotidian Oscillate VH13-024-0063
9. Milja (VRL-00692) - Supreme Caramel && Supreme Vanilla
10. wishmaster (VRL-02889) - Karma Killer VH14-044-0055 && Wish of Chaos VH14-044-0003
11. Meiju K. (VRL-12530) - Dapper Dame VH13-066-0020 && Stille Nacht VH13-066-0023